Jaki topper wybrać ?

Topper z plexi czy z drewna?

Zauważyliśmy, że większość z Was ma problem z wybraniem materiału z jakiego ma być zrobiona dekoracja na tort weselny, urodzinowy i nie tylko. Na początku topper to mała dekoracja, która przyozdabia tort weselny, a dokładniej wbijana w górę tortu. Może być spersonalizowany- z Waszymi imionami, nazwiskiem, inicjałami, datą ślubu lub z cytatem np. ” Na zawsze razem”. Dzielimy toppery na dwa rodzaje materiałów plexa oraz drewno.

Plexa

Plexa to tworzywo sztuczne inaczej plastik, występuje w różnych kolorach i grubościach, chociaż do naszych topperów używamy plexi o grubości 3mm. Jest to materiał dużo twardszy i przez co dużo bardziej trwalszy. Najlepiej się nadaje gdy topper jest bardzo szczegółowy i ma cienkie elementy.

Drewno

Toppery z drewna na pierwszy rzut oka nie różnią się od topperów z plexi. Jedynymi minusami jest to, że detale mogą nie wyjść tak dokładnie jak na tworzywie , kolor nie jest tak błyszczący jak w przypadku plastiku oraz jest mniej tak trwały. Więc jeżeli stoicie przed dylematem, który materiał wybrać to kierujcie się tym czy chcecie go zostawić sobie na pamiątkę na wiele lat i żeby Wam towarzyszył podczas rocznic i godów to wybierzcie topper z plexi, jeżeli jednak zależy Wam tylko na tym jednym dniu to wybierzcie topper z drewna.
Tagged , , , , , ,
0

Your Cart